Łączna liczba wyświetleń

sobota, 24 września 2011

KASZUBSKIE BROSZKI

Przepiękne hafty kaszubskie towarzyszyły mi od dzieciństwa, gdyż jestem mieszkanką Kaszub z dziada, pradziada i prapradziada.Wzory kaszubskie były nie tylko haftowane kolorowymi nićmi, ale również wyszywane srebrną i złotą nicią,kompozycja kolorystyczna oparta na siedmiu podstawowych kolorach. Motywy zdobnicze haftu (kwiaty i owady). 


             A oto moje propozycje na broszki gdzie łączę nowoczesność z            tradycją ( filc z wyszywanymi kaszubskimi wzorami)

Broszki z filcu z ręcznie wyszywanymi wzorami kaszubskim,
obszywana koralikami,koronką,tasiemką
średnica ok 5-6cm, cena  od 16-20złStruktura kolorystyczna haftu kaszubskiego składa się z siedmiu kolorów: niebieskiego (w trzech odcieniach - od jasnobłękitnego po ciemnoszafirowy), czarnego, czerwonego, zielonego i żółtego. 
Występują między innymi motywy bratkówchabrów,dzwonkówgoździkówkoniczynekliliiniezapominajek i róż zaczerpniętych z okolicznej przyrody, jak również motywy obce (stosowane przede wszystkim w klasztorach) granatupalmetytulipanów i akantu. Natomiast motywy owadzie w formie pszczółek i żuczków pochodzą prawdopodobnie jeszcze z czasów pogańskich


Broszka filcowa z ręcznie wyszywanym wzorem kaszubskim,
obszywana koralikami, średnica ok 5cm, cena 18zł


 Broszka z bawełnianą koronka,obszywana koralikami,
średnica ok 5cm, cena 20zł


 Broszka z bawełnianą koronka, średnica ok 5cm, 
 cena 20zł

        Jedną z kompozycji wiodących haftu jest element "Drzewa życia" o nieskomplikowanym układzie gałęzi (zakaz krzyżowania, nakładania i przeplatania) nawiązującej do prostych i przejrzystych zasad życia ludzkiego. Dominującą rolę kolorystyczną odgrywa kolor toni jeziornej – niebieski, uzupełniony kolorami czerwonym, czarnym, zielonym i żółtym – odpowiadającym kolorom lasów i łąk kaszubskich.

Broszka ficowa z ręcznie wyszywanym wzorem kaszubskim,
obszywana koralikami i koronką, średnica ok 5cm, cena 18złBroszka filcowa z ręcznie wyszywanym wzorem kaszubskim,
obszywana bawełnianą koronką, średnica ok 6cm, cena 20złKASZUBSKIE  KWIATKI - BROSZKIBroszki również wykonane z filcu, łączone z koronką, materiałem i koralikiem drewnianymi, średnica ok 6-7 cm, cena 15zł                      Broszki również wykonane z filcu, łączone z koronką, materiałem i koralikiem drewnianymi, średnica ok 6-7 cm, cena 15zł


Realizuję również indywidualne zamówienia. Zapraszam;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz