Łączna liczba wyświetleń

sobota, 27 kwietnia 2013

POZKAZ MODY - RETRO SZAFA 
w PELPLINIE 26.04.2013Wieczorem 26 kwietnia 2013 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się po raz pierwszyprofesjonalny POKAZ MODY. Uczestnicy pokazu obejrzeli kreacje znanych projektantów, Małgorzaty Wasik i Pawła Krok oraz autorskie stylizacje Angeliki Szulfer. Przedstawione zostały też kolekcje odzieżowych sklepów z Pelplina – Imperial i Sylwii Latochy. Modelki prezentowały najnowsze trendy fryzjerskie oraz biżuterię rodzimych wytwórców – Tomisława Alfuth i Mirosława Szulca.
Pokaz muzycznie rozpoczął Klaudiusz Rosłół, który na skrzypcach elektrycznych zagrał do utworuBonnie Tyler. . W roli modelek wystąpiły dziewczyny z Pelplina i okolic, dla większości których był to debiut na wybiegu.  
W pierwszej kolejności zebrani obejrzeli pokaz „Lato nad morzem”, a w nim kolekcje odzieży ze sklepuImperial z Pelplina i biżuterię z Pracowni Mirosława Szulca z Pelplina
W dalszej części widzowie obejrzeli stylizacje na lato, ale w bardziej alternatywnym wydaniu, w stylu rockowym z folkiem, stylistki Angeliki Szulfer. Angelika prowadzi w Kartuzach galerię „Retro Szafa”, z biżuterią, odzieżą,  przedmiotami wykonanymi ręcznie przez młodych  twórców. Są to przedmioty ozdobione metodą decoupage,  ręcznie malowane, wyszywane, rzeźbione. Ich gama jest niezwykle szeroka i bogata. Podczas pokazu zaprezentowane zostały kolekcje inspirowane folklorem kaszubskim, w formie biżuterii, ubrań w subtelnym charakterze vintage oraz mocnym rockowym stylu. Po pokazie, autorka i właścicielka „Retro Szafy” opowiedziała o swojej pasji i pracy.


backstage...
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz